Kudža Doša

Ir ļoti grūti un sarežģīti atcerēties un sakombinēt visus iespējamos astroloģiskos faktorus. Šeit ļoti palīdz mācība par astroloģiskajām jogām – Grahu kombinācijas vienai ar otru un dažādiem astroloģiskajiem rādītājiem.

Jogas var būt gan labvēlīgas, gan nelabvēlīgas. Vēdiskajā astroloģijā tiek apskatītas 1001 joga.

 

Būtiska joga ir Kudža Doša (Mangala Doša).

Šī joga raksturo cilvēka personisko dzīvi. Cilvēkam Kudža Doša ir tad, ja Mangal atrodas 1.,2.,4.,7.,8., vai 12. Bhavā (mājas) no Lagnas (ascendenta).  Kudža Doša norāda uz neveiksmi laulībā, laulības šķiršanu, partnera priekšlaicīgu nāvi. Visvairāk no partneriem cieš tas, kuram horoskopā ir Kudža Doša. Visbīstamākā Kudža Doša ir tajā gadījumā, ja Mangal atrodas 7. Bhavā . Tas norāda uz biežiem konfliktiem ar partneri, iespējamību šķirt laulību. Mangal 1. Bhavā norāda, ka cilvēks pats ir konfliktējošs, tādējādi radot problēmas partnerim, ja 2. bhavā, tad ir iespējami konflikti dēļ mantas, dēl bērniem, ja 4. Bhavā, tad konflikti ģimenes iekšienē (emocionāla nesaskaņa, slikti dzīves apstākļi), ja 8. Bhavā, tad iespējams problēmas seksuālajās attiecībās, ja 12. Bhavā, tad arī iespējamas problēmas seksuālajās attiecības, slepeni mīlas sakari. Piedevām Kudža Došu rēķina pārbaudot Mangal stāvokli ne tikai no dzimšanas lagnas, bet arī no Čandra un Šukra atrašanās vietas. Un ja Kudža Doša ir gan no Lagnas un gan no Čandra vai Šukra tad tā ir īpaši spēcīga. 

Apmēram pusei cilvēces ir Kudža Doša, bet viņas darbībai ir ierobežojumi:

1)   ja Kudža Doša ir abiem partneriem, tad tā tiek atcelta

2)   Ja Kudža Doša ar vienu partneri ir realizējusies līdz 28 gadu vecumam, visticamāk, ka pēc šī vecuma Kudža Doša vairs neizpaudīsies

3)   Ja Čandra atrodas tajā pat Bhavā, kur ir Mangal, tad Kudža Doša tiek atcelta