Par atbildību un varu

Ir trīs veidu cilvēki:

1. Visuzņēmīgākie - tie, kam nav varas, bet uzņemas atbildību. Tas ir pats aktīvākais cilvēku tips uz planētas. Un būtu brīnišķigi visiem iet uz šādu stāvokli: uzņemties atbildību, neskatoties uz to, ka nav varas.

2. Vidējie - tie, kas uzņemas atbildību, ja viņiem ir vara. Dodiet šiem cilvēkiem varu un tad viņi uzņemsies atbildību.

3. Bezcerīgie ir tie, kuriem ir vara, bet neuzņemas nekādu atbildību.

Paskaties, pie kādas kategorijas piederi Tu. Daudzi cilvēki sūdzas – “man nedod varu!”, “kā es varu uzņemties atbildību?” Tukšas runas.... Šādi cilvēki gaida, ka tad, kad viņiem tiks dota vara, viņi uzņemsies atbildību, bet tas tā nav.  Saņemot varu, viņi nolaidīsies uz 3. kategoriju (bezcerīgie) - tiek dota vara, bet joprojām turpināsies čīkstēšana, sūdzēšanās un iemeslu meklēšana, lai neuzņemtos atbildību. Šādi cilvēki nepārtraukti vaino citus.

Tie, kuriem ir vara un kuri uzņemas atbildību, strādā ļoti labi. Pirmā kategorija - visuzņēmīgākie - ir tie, kad tev nav varas, bet tu uzņemies atbildību. Neviens tev nesaka, ka esi atbildīgs par mieru pasaulē, bet tu uzņemies atbildību par to. Pēc savas iniciatīvas tu nolem pasaulē nest mieru, rūpēties par vidi u.tt. Tā ir augstākā kategorija. Tāds arī ir dzīves mērķis, lai visi uzņemtos atbildību, neskatoties uz to, vai tev ir vai nav nekādas varas.

Dec.2018, Šrī Šrī Ravi Šankars, Bad Antogast, Vācija