Lietas, kas jāatceras, kad viss notiek ne tā kā gribētos

Kad viss notiek ar tevi notiek ne tā kā gribētos, ir svarīgi novērtēt to, kas tev jau ir,  būt pateicīgam par visu, neatkarīgi no tā, cik labi vai slikti tu jūties. Patiesa laime nav ilūzija par  auglīgu nākotni,  vai problēmu trūkums, bet spēja tik ar tām galā un tava attieksme pret sevi un citiem.

1. Sāpes ir daļa no izaugsmes. Reizēm dzīve aizver kādas durvis, jo ir laiks virzīties kaut kur citur. Un tas ir labi, jo mēs bieži neuzsākam virzību, ja vien apstākļi mūs nepiespiež. Kad iestājas grūti laiki, atgādini sev, ka neviena sāpe nenotiek bez iemesla. Novērsies no tā, kas izraisa tev sāpes, bet nekad neaizmirsti to mācību, kas slēpjas aiz problēmām un ej tajās iekšā līdz galam, pārvarot bailes.

Tas, ka tu cīnies, nenozīmē, ka piedzīvo neveiksmi.  Katram panākumam ir nepieciešams, lai būtu cīņa. Labs atnāks ar laiku. Esi pacietīgs un pārliecināts. Viss nokārtosies. Tas nebūs uzreiz pēc mirkļa, bet ar laiku viss būs kārtībā.

2. Dzīvē viss ir laicīgs. Atceries, ka ir sāpes, kuras ievaino un ir sāpes, kuras transformē. Kad tu ej pa dzīvi, tā vietā lai sāpēm pretotos, palīdzi tām tevi attīstīt. Vienmēr, ja līst lietus, tu zini, ka tas beigsies. Vienmēr pēc tev radītajām sāpēm, rēta sadzīst. Pēc tumsas vienmēr iestājas gaisma. To tu redzi katru rītu. Bet neskatoties uz to, bieži liekas, ka nakts būs mūžīga. Tā nebūs! Nekas nav mūžīgs. Ja viss pašlaik ir labi, izbaudi to. Jo tas tā nebūs mūžīgi. Ja viss ir slikti, tad neuztraucies, jo arī tas nevar ilgt mūžīgi. Tas, ka dzīve patreiz nav viegla, nenozīmē, ka nevari smieties. Tas, ka kaut kas tevi satrauc, nenozīmē, ka nevari smaidīt. Katrs moments sniedz jaunu sākumu un jaunu noslēgumu. Katru sekundi tu saņem nākošo iespēju. Vienkārši izmanto to.

3. Uztraukšanās un žēlabas neko nemainīs. Vienmēr ir labāk mēģināt izdarīt kaut ko lielu un piedzīvot neveiksmi, nekā censties gūt panākumus neko nedarot. Nekas nav beidzies, ja esi zaudējis. Viss ir beidzies, ja tu tikai žēlojies. Ja kaut kam tici, turpini to darīt. Neatkarīgi no tā kas notiek, atceries, ka patiess prieks rodas tikai tad, kad pārstāj žēloties un sāc būt pateicīgs par visām tām problēmām, kuru tev nav.

4. Tavas rētas ir tava spēka simbols. Nekad nekautrējies par rētām, kuras atstājusi dzīve. Rēta nozīmē, ka sāpju vairāk nav un ievainojums ir sadzijis. Tas nozīmē, ka esi uzvarējis sāpes, esi guvis mācību, kļuvis stiprāks un gājis uz priekšu. Rēta ir triumfa tetovējums. Neļauj neveiksmēm tevi turēt par ķīlnieku. Nepieļauj to, ka tās tev liek dzīvot bailēs. Skaties uz sāpēm no iegūtās pieredzes viedokļa. Dž. Rumi ir teicis: “Caur rētām tevī iekļūst gaisma”. Nekas nav tuvāk patiesībai par šo. Ciešanu ietekmē ir radušās visstiprākās dvēseles. Pasaules ietekmīgākie cilvēki ir noklāti ar rētām. Skaties uz savām rētām kā uz lozungu: “Jā! Es izdarīju to! Es izdzīvoju un man ir rētas, lai pierādītu to. Un tagad man ir iespēja kļūt vēl stiprākam”.

5. Katra cīņa ir solis uz priekšu. Dzīvē pacietība nav tas pats kas gaidas. Tā ir spēja saglabāt labu garastāvokli jebkurā brīdī. Ja vēlies kaut ko izmēģināt, tad ej līdz galam. Pretējā gadījumā startam nav jēgas. Var gadīties, ka uz laiku zaudēsi stabilitāti un komfortu. Iespējams, ka tev nāksies ēst ne to ko esi pieradis, vai arī negulēsi tik cik gribētos. Iespējams, ka tas ilgs daudzas nedēļas. Tas var nozīmēt tavas komforta zonas zaudēšanu, vai arī attiecību un visa tā kas tev pazīstams, ziedošanu. Kāds var tevi izsmiet. Tu vari atrasties vientulībā. Tajā pat laikā vientulība ir dāvana, kura ļauj realizēt daudzas lietas. Tu iegūsi to telpu, kas tev vajadzīga. Viss pārējais ir tavas izturības tests, pārbaude tam, cik ļoti tu patiešām gribi sasniegt mērķi. Ja tu patiešām to gribēsi, tad tu to paveiksi, neskatoties uz neveiksmēm un domstarpībām. Ejot sava mērķa virzienā, ar katru soli jutīsies labāk nekā pats to spēj iedomāties. Sapratīsi, ka cīņa nav šķērslis ceļā, bet pats ceļš.

6. Citu cilvēku negatīvā reakcija nav tava problēma. Esi pārliecināts par sevi, ja sliktais ir tev apkārt. Smaidi, ja citi cenšas tevi uzvarēt. Tā, starp citu, ir vienkārša metode kā uzturēt pašam savu entuziasmu. Kad citi cilvēki runā par tevi sliktu, turpini būt pats. Nekad neļauj citu cilvēku runām mainīt tevi. Nekad neņem visu pārāk tuvu sirdij, pat, ja liekas, ka tas ir kaut kas personīgs. Nedomā, ka citi cilvēki kaut ko dara tevis dēļ. Viņi visu dara sevis dēļ. Nekad nemainies, lai radītu iespaidu uz kādu, kurš saka, ka nēesi pietiekami labs. Mainies, ja tas tevi padara labāku vienkārši tāpat, tevis paša pēc. Neatkarīgi no tā, ko tu dari vai cik labi tu dari, cilvēki par to runās. Uztraucies par sevi, nevis par viedokļiem citu cilvēku galvās. Ja kaut kam tici, tad nebaidies par to cīnīties. No neiespējamā pārvarēšanas rodas liels spēks. 

7. Tas kam jānotiek – notiks. Tu iegūsti spēku, ja atsakies no kliegšanas un žēlošanās, sāc smaidīt un cienīt savu dzīvi. Katrā cīņā ar kuru tu saskaries ir slēpta svētība, bet tev ir jābūt gatavam atvērt sirdi un prātu, lai to ieraudzītu. Tu nevari likt lietām notikt. Tu vari tikai viegli mainīt attieksmi pret visu. Noteiktā brīdī tev situācija ir jāatlaiž un jāļauj notikt plānotajam. Mīli sevi, apkartējos un savu dzīvi, uzticies intuīcijai un sajūtām. Riskē, zaudē un atrodi. Bez tā visa nu nekādi. Tas ir ilgs ceļojums. Pārtrauc uztraukties, uzdot jautājumus un šaubīties jebkurā mirklī. Smejies, baudi katru savas dzīves momentu. Iespējams, ka tu pats nemaz nezini, kur esi ieplānojis nokļūt, bet gala rezultātā tu nokļūsi tur, kur tev ir jābūt.

8. Vienkārši turpini iet uz priekšu. Nebaidies kļūt dusmīgs. Nebaidies iemīlēt atkal no jauna. Neļauj plaisām sirdī pārvērsties par rētām. Saproti, ka tavs spēks vairojas ar katru dienu, kad tu dzīvo savu dzīvi. Saproti, ka drosme ir skaista. Atrodi savā sirdī to, kas liek citiem smaidīt. Saproti, ka tev dzīvē nav vajadzīgs liels skaits cilvēku, tāpēc necenties iegūt arvien vairāk un vairāk draugu. Esi tu pats ikvienā mirklī, pat tad, ja ir smagi brīži. Esi stiprs, ja ir grūti.

Atceries, ka Visums vienmēr dara to, kas tev patiešām ir nepieciešams. Atzīsti, ja esi bijis nekorekts, un gūsti no tā mācību. Pārskati ko esi jau sasniedzis un lepojies ar sevi. Nemainies dēļ citiem, ja vien pats to negribi.

Dzīvo vienkāršāk un nekad nepārtrauc iet ....

 

Izmantoti materiāli no Šri Šri Ravi Šankara lekcijām.