Dzīve ir izaicinājumu un komforta kombinācija.

Parasti prāts vēlas, lai viss iet gludi, un jo vecāks tu kļūsti, jo mazāk vēlies kādus izaicinājumus. Izaicinājums nozīmē “ah, šeit ir jāpieliek pārāk daudz pūļu, es vēlos, lai viss noritētu gludi un viegli.” Bet dzīve ir kombinācija gan no izaicinājumiem, gan komforta. Ja pastāvīgi uzturies savā komforta zonā, tad tu iekrīti tādā kā ziemas miegā un tavs īstais potenciāls neizpaudīsies. Tu nonāksi inerces stāvoklī. Otra galējība ir tā, ka dzīve ir nepārtraukti izaicinājumi. Tas tevi nogurdina, un tu kļūsti novārdzis un tukšs. Daba ir iekārtojusi tā, ka ir ne tikai izaicinājumi, bet arī komforts. Tāpēc, kad atnāk izaicinājumi, sveicini tos ar smaidu, jo tie atmodina tavus talantus. Ir viegli būt draudzīgam ar draudzīgiem cilvēkiem. Izaicinājums ir, ja tu veido draudzību ar nedraudzīgiem cilvēkiem. Es aicinu tevi pieņemt šādu izaicinājumu.

Tam vajadzētu būt Jaunā gada solījumam: iziet no savas komforta zonas.

Un tu redzēsi pats, ka, izejot no komforta zonas, tā pati par sevi paplašinās. Kad tu pats izlem iziet ārpus komforta zonas, tā seko tavam piemēra; tā sāk paplašināties, pienāk laiks un vieta, kur nekas tev nespēj radīt diskomfortu, nekas tev netraucē. Tikai nemēģini to darīt uzreiz. Piemēram, tā: “Man ir nepieciešams izkļūt no komforta zonas. Tagad lēkšu āliņģī.” Tā nē. Uzreiz nē. Var saslimt. Pamazām, centimetru aiz centimetru. Tas ir jautri un priecīgi - iziet no komforta zonas. Tas liecina, ka tevī ir dzīvības spēks un jaunība, kas ļauj pieņemt izaicinājumus. Ja izaicinājums tiek diktēts no ārpuses, to sauc par problēmu. Bet, ja pieņem šo pašu situāciju, lai parādītu savas prasmes, potenciālu un enerģiju, tad to sauc par izaicinājumu. Un to pieņemot, tu virzies tālāk dzīvē. Tas ir attīstības ceļš - gudrības ceļš.

 

Ja atrodies komforta zonā, dalies šajā komfortā ar citiem.

Ļauj arī citiem justies komfortabli - dalies ar savu komfortu. Uzņemies citu izaicinājumus un sniedz viņiem komfortu. Labsirdīgs, apgaismots cilvēks, paņem izaicinājumus no citiem un sniedz tiem pretī komfortu, bet tumsoņa rīkojās pretēji - ņem citu cilvēku komfortu un rada problēmas. Viņš ir izaicinājums ikvienam. Jau pati atrašanās blakus šādam cilvēkam ir izaicinājums. Mūsu dzīvē ir šādi cilvēki. Viņi vienkārši rada izaicinājumus vienu pēc otra un paņem visu komfortu.  Tas kaut kādā veidā jārisina. Jebkuri izaicinājumi, kas tev tiek izvirzīti, parāda tevī jaunas prasmes un sniedz jaunus komforta brīžus, kuros vari dalīties ar citiem.

Jaunības pazīme ir gatavība uzņemties problēmas, pieņemt izaicinājumus un būt piepildītam ar entuziasmu. Kamēr ir entuziasms, tu esi drošībā un virzies uz priekšu. Ja ejot kādu ceļu ir tā, ka, jo vecāks esi, jo kļūsti jaunāks garā, tad tas ir pareizais ceļš.

Dec.2018, Šrī Šrī Ravi Šankars, Bad Antogast, Vācija