Depresija

Pavēro sevi, vai gadījumā tu netēra savu laiku un enerģiju, lai izveidotu un uzturētu “sevis ideālo tēlu”. Tā ir pilnīgi  bezjēdzīga savas dzīves izniekošana. Šo tēlu esi radījis savā prātā. Vai tavs prāts ir pilnīgs un vai tu zini pilnīgi visu? Domāju, ka nē! Sevis ideālo tēlu esi radījis uz nepilnīgas informācijas bāzes. Ja mājas pamati nav pilnīgi, tad arī māja nevar būt stabila.

Tas viss ir tavs ego: vēlme būt svarīgam, vēlme būt nozīmīgam,  vēlme būt par kaut ko (par ārstu, biznesmeni, skolotāju u.c.). Patiesībā šie meklējumi atnes tikai sāpes un ciešanas, jo:

-  Šādas ego vēlmes nodala tevi no apkārtējiem, kuri izvērtē tevi

-  Tas ved tevi maldināšanā, ka apstākļi, lietas nemainās, ka tev nav jāmainās.

-   Bezgalīga sevis meklēšana neļauj izjust mieru tavā dievišķajā pirmsākumā, jo liek tev sajust,  ka tevī kaut  kas visu laiku pietrūkst, ka kaut kas visu laiku nav kārtībā

Lai atbrīvotos no šīm ciešanām, atlaid jebkuru vēlmi būt par “kaut ko”.  Esi vienkāršs un dabisks bez konstrukcijām prātā.

Ego ir robežas, ko mēs prātā novelkam starp sevi un apkārtējo pasauli. Ar šādām robežām mēs nevaram justies harmoniski pasaulē, mēs nevaram būt laimīgi.

Lai izjustu iekšējo vienotību, harmoniju, pilnībā atlaid vēlmi saglabāt “sevis” tēlu.

Cilvēki bieži runā par depresiju. Bet mūsu dzīvē ir arī skumjas. Skumjas liecina par to, ka esi aizgājis projām no sava “Es”.  Ja neievēro vēlmes savā sirdī, tad tās pārvēršās pr skumjām, sarkasmu, cinismu, vilšanos, dusmām. Skumju mērķis ir atvest tevi atpakaļ pie sevis.

Depresija ir situācija, kad tavs ķermenis  saka: “Pietiek! Es vairāk negribu būt šis personāžs! Es negribu uzturēt tēlu, kuru tu pats esi izdomājis! Noņem reiz šo masku!”

Depresija ir dziļa atpūta. Tavam ķermenim ir nepieciešama šī atslodze no tēla, kuru mēģināji nospēlēt.

Depresija beidzas tava dzīvē, kad kļūsti dabisks, kad esi tu pats, nevis tēlo kādu izdomātu lomu, kura nesanāk.

Protams, emocijas paliek. Paliek prieks, bēdas, laime, mīlestība. Izjūti  pateicību pret visu.

Ir ļoti lietderīgi nomest maskas, kļūt dabiskam un patiesam!