Tranzīti (Gočars)   Planetārie periodi (Dašas)

Mūsu pasaulē viss ir mainīgs.  Dašas atspoguļo vēdiskajā astroloģijā šo nepārtraukto pasaules mainību. Nav tā ka viss tas, kas ir horoskopā, izpaužas jau dzimšanas brīdī un saglabā savu spēku līdz miršanai.  Lietas notiek katra savā laikā. Statiska horoskopa analīze parāda iespējas, bet dinamiska analīze parāda laiku, kad tas realizēsies.  Statiskā horoskopa analīze tiek veikta, analizējot bhavas,  bet dinamiskā analīze notiek izmantojot dašas un gočaru.

 Dašas

Daša ir periods, kad mūsu dzīvi vada viena vai otra Graha. Populāra ir Vimšottari (Nakšatra jeb Udu)  daša , kura rāda Grahu ietekmes 120 gadu periodā. Vimšottari daša rāda 9 Grahu ietekmes periodus uz mūsu dzīvi. 120 gadu periods tiek skaitīts no dzimšanas.Ja mēs zinām, kuras Grahas mums ir vadošās kādā laikā posmā, mēs varam tam jau iepriekš gatavoties, lai pastiprinātu Grahas pozitīvi ietekmi, vai kompensētu Grahas negativo ietekmi.

Dašu periodi ir diezgan ilglaicīgi, un rāda vispārējo tendenci.

Graha

Perioda ilgums gadi

Surya

6

Chandra

10

Mangal

7

Rahu

18

Guru

16

Šani

19

Buddha

17

Ketu

7

Šukra

20

 Šie periodi  saucas Mahadašas, kuras tālāk iedalās sīkākos 9 apakšperiodos – Antardaša, kuras savukārt iedalās vēl sīkāk 9 apakšperiodos – Pratjandardaša. Katru apakšperiodu vada kāda Graha.

Bieži ļoti būtiski ir tie periodi, kad valdošās ir tās Grahas , kas nes Prarabha karmu  - Šani, Rahu, Ketu. Liktenīgi notikumi parasti risinās šajos periodos.

 

Gočars (Tranzīts)

Gočars ir nepārtrauktā Grahu kustība, kuru salīdzina ar natālo horoskopu. Lai novērtētu tranzītu pozitīvo vai negatīvo ietekmi, tiek izmantoti tie paši principi, kas analizējot natālo karti. Jo tranzītā esošas Grahas atrašanās vieta ir tuvāk tās atrašanās vietai natālajā kartē, jo spēcīgāka ir ietekme. Šādi zinot savu natālo horoskopu, un to salīdzinot ar patreizējo situāciju, var novērtēt Grahu ietekmu patreizējā momentā. Lai vērtējums būtu precīzāks, tranzītā esošas planētas ietekme ir jāsalīdzina ar Dašu, ar attiecīgā planetārā perioda pārvaldītāju.

Īpašs tranzīts, ko rēkina no Čandrs, ir Sade Sati. Tā ilgums ir aptuveni 7,5 gadi. Šajā periodā Šani šķērso 3 Raši – Raši kurš atrodas pirms Čandras; Raši, kurā ir Čandra; Raši, kurš atrodas pēc Čandras. Šani nes prarabha karmu. Čandra ir mūsu prāts, emocijas, tātad attiecīgajā periodā pastiprināti caur mūsu prātu, emocijām, realizējas karma.  Tranzītus var skatīties visām Grahām, bet vissvarīgākie ir lēno Grahu tranzīti – Guru un Šani.

Guru ir patīkamo lietu rādītājs, Šani – nabadzības rādītājs.