Saules un Mēness aptumsumi 2024
2024 gadā gaidāmi četri aptumsumi: 2 Saules un 2 Mēness aptumsumi.


Mēness aptumsums 25. Marts 2024

Aptumsums notiek no 6:53 līdz 11:31. Maksimālā fāze 9:12.

Hasta nakšatrā, Jaunava (Kanja) zvaigznājā.

Latvijā nav novērojams un līdz ar to tā nozīme šeit ir otršķirīga .


Pilns Saules aptumsums 8. Aprīlis 2024

Aptumsums notiek no 18:42 līdz 23:52. Maksimālā fāze 21:17

Revati nakšatrā, Zivs (Mina) zvaigznājā.

Latvijā nav novērojams un līdz ar to tā nozīme šeit ir otršķirīga. 


Daļējs Mēness aptumsums 18. Septembris 2024

Aptumsums notiek no 3:41 līdz 7:47.  Maksimālā fāze 5:44

Zivs (Mīna) zvaigznājā, Purva Bhadrapada nakšatrā.

Novērojams Latvijā.


Saules aptumsums 2. Oktobris 2024

Aptumsums notiek no 18:42 līdz 00:47. Maksimālā fāze 21:45.

Hasta nakšatrā, Jaunava (Kanja) zvaigznājā.

Latvijā nav novērojamsMums katram horoskops ir individuāls, un tādējādi katra Saules un Mēness aptumsuma ietekme ir individuāla. Tā ir atkarīga no aptumsuma mijiedarbības ar Tavu natālo horoskopu. Aptumsumi ir ļoti intensīvs laiks un pastiprina to procesu darbību, kas Tevī jau notiek.

Jāņem vērā, ka aptumsumu ietekme sākas jau apmēram 2 nedēļās ātrāk. Aptumsumu ietekmē var  pastiprināties hroniskas slimības, psihiskās kaites. Aptumsumu laikā Tu vari nokļūt kādā sarežģītā situācijā, bieži aptumsumi nes sev līdzi pēkšņas pārmaiņas. Aptumsumi var maldināt uztveres spējas, provocēt uz nelietderīgu un spontānu darbību, spēku vai līdzekļu pārtēriņu. Tamdēļ aptumsumi nav labs laiks jaunu lietu uzsākšanai. Aptumsumu koridors (periods starp Saules un Mēness aptumsumiem) ir piemērots tam, lai apstātos, pārdomātu savu dzīvi, mēģinātu saprast, ko mainīt, ko savā dzīvē sakārtot.

Aptumsumu laikā mūsu dzīvē ienāk pārmaiņas izsaucoši notikumi. Tas ir dziļi transformējošs periods.

Vēdiskā tradīcija ļoti nopietni pieiet jautājumiem saistītiem ar Saules un Mēness aptumsumiem. Aptumsumi no vēdiskās astroloģijas viedokļa ir dramatiski notikumi. Saules aptumsums ir tad, kad dēmoniskā planēta (graha) Rahu aizsedz Sauli (mūsu apziņa). Kaut kas mēģina aizsegt mūsu apziņu, dievišķo. Saule ir uzskatāma par dievišķā redzamo formu. Saules stari ir absolūti nepieciešami lai uz Zemes būtu dzīvība. Tāpēc Saules staru aizsegšana ir nelabvēlīga cilvēkiem un visam dzīvajam. Saules aptumsuma laikā mēs nesaņemam Eksistences Dievišķo gaismu, bet tiekam pakļauti tumsas, tumsonības, neapzinātības ietekmēm. Aptumsuma laikā cilvēka apziņa kļūst aptumšota.  Cilvēka prāts (apzinātība, gudrība) mazinās, ir daudz grūtāk orientēties apkārtējos notikumos. Tāpēc vairojas stresi, sasprindzinājumi, graujošas darbības.

Mēness aptumsuma laikā cilvēku prāts, domāšana, emocionāla sfēra ir ļoti viegli ievainojamas. Pieaug psihisko traucējumu skaits, jo traucēta hipotalamusa darbība. Toties Saules aptumsuma laikā ir traucēta talamusa darbība, pieaug sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanas riski, rodas stresi, destruktīvas darbības

Aptumsuma brīdī Saule, Mēness, Zeme ir uz vienas līnijas. Mūsu prāts ir saistīts ar Mēnesi, ķermenis saistīts ar Zemi, Saule ir saistīta ar abiem. Laiks, kad visi trīs ir uz vienas līnijas, kad visi trīs ir tieši saistīti, ir īpaši piemērots garīgajām praksēm.

Ir lietderīgi ievērot aptumsumu cikliskumu:

Aptumsumi konkrētajos zvaigznājos atkārtojas pēc 19 gadiem. To izmantojot, Tu vari pats aptumsuma dienā palaist kādu programmu, kas darbosies nākošos 19 gadus. Ja Tev ir uzkrāta pietiekami liela dzīves pieredze, vari pavērot savas dzīves tās sfēras, kuras skar kāds konkrētais aptumsums, kā viņas ir mainījušās 19 gadu laikā.

Ja aptumsuma laikā sēsi bailes, agresiju, naidu, tad to arī saņemsi visu nākošo ciklu. Ja aktivizēsi mīlestības programmas, tiekšanos uz Dievišķo, pašrealizāciju, tad šīs lietas veidos tavu dzīvi nākamos 19 gadus. Tāpēc ir īpaši svarīgi domāt par to, ko dari aptumsumu laikā. Labs laiks, lai atcerēties tautas parunu - "Ko sēsi, to pļausi!"

Iesaku visiem rakstīt savā dienasgrāmata aptumsumu datumus, savas izjūtas, un novērojumus, sekot tam kā konkrētā parādība ietekmē mūsu dzīvi, sekot šiem novērojumiem vairāku gadu garumā.

Svarīgi ir atcerēties, ka aptumsumu efekts ne vienmēr ir jūtams uzreiz. Aptumsuma darbības rezultāts var izpausties dažus mēnešus vai pat gadu pēc paša aptumsuma brīža.

Nevajadzētu uzskatīt aptumsumu, kā kaut ko fatālu un ņemt vērā briesmu prognozes par dažādiem apdraudējumiem, iespējamām katastrofam, kariem, teroru, avārijām u.c. Jā, protams, aptumsumu laikā riski pieaug, bet tas ir atkarīgs no mums pašiem, kādas programmas, kādas domas mēs raidām Visumā. Ja paredzi katastrofas,  tad tās arī saņemsi, ja izturies pret visiem ar mīlestību, tad saņemsi to.

Aptumsumu brīdi var salīdzināt ar datora pārstartēšanu. Aptumsumu laikā putni pārstāj dziedāt un notiek vēl citas izmaiņas dabā. Tas ir dabīgs process, kuru mēs visi esam piedzīvojuši daudzas reizes. Tas nav pasaules gals, vai kāda superkatastrofa. Katru gadu notiek 4-5 Saules un Mēness aptumsumi. Kādām lietām, kuras sevi ir izdzīvojušas, šis proces var būt fatāls. Lielākajai daļai lietu un cilvēku tas tā nav. Mums ir jāiet tālāk un laiku pa laikam nevajadzīgais ir jāatmet, bet nepieciešamā bagāža ir jāņem sev līdzi.

Šis laiks nav piemērots baudām, izpriecām, jaunu lietu uzsākšanai. Tas ir labs laiks, lai taupītu enerģiju. Jau no seniem laikiem tiek uzskatīts, ka aptumsuma laikā nevajag ēst, bet gan nodoties meditācijai.

Aptumsums ir labs laiks, lai skaitītu mantras un meditētu. Mantru skaitīšanai aptumsuma laikā ir daudz lielāka ietekme nekā parasti. Rekomendējams pārtraukt ēst dažas stundas pirms aptumsuma, lai ēdiens būtu sagremots, lai aptumsuma brīdī būtu tukšs vēders. Mantru skaitīšana, lūgšanas, meditācija ir efektīva tad, kad vēders ir tukšs.

Aptumsums ir ļoti sakrāls laiks garīgā ceļa meklētājam. Ja aptumsuma brīdī mantra tiek izpildīta 108 reizes, tad tas pielīdzinās 10000 reižu atkārtojumam citā laikā.

Aptumsumu koridors (periods starp Saules un Mēness aptumsumiem) ir transformācijas laiks. Kādam izmaiņas notiek fiziskā līmenī, kādam citam mentālā un garīgā plānā. Katram individuāli. Kādam var rasties pēkšņas bailes, neparastas izjūtas, satraukumi, sasprindzinājumi, netipiskas reakcijas uz notiekošo, var saasināties mūsu egoisms, dusmas, ilūzijas. Toties kādam citam šis ir garīgās izaugsmes laiks.

Vērojiet sevi un citus. Uz visu notiekošo skatieties ar mīlestību un cieņu pret apkārtējiem. Ir būtiski saprast, ka arī citiem cilvēkiem šis nav viegls periods.

 

Vēdiskās tradīcijas ieteikumi kā rīkoties aptumsumu laikā:

-      aptumsumu dienās neiesākt jaunas lietas, darbus, neiesākt ceļojumus, neiesākt nekādas materiālajā pasaule nozīmīgas lietas

-      ja iespējams, aptumsumu dienas pavadīt mājās

-      aptumsuma brīdī un 9 st pirms Mēness (12 st pirms Saules aptumsuma) neēst un negatavot ēdienu, neiziet no mājas

-      nepieņemt svarīgus lēmumus

-      nenodarboties ar seksu

-      neapmeklēt slimnīcas, kapsētas

-      nelietot alkoholu, tabaku, narkotikas

-      neizmantot internetu, neskatīties televīziju. Pretējā gadījumā šī atkarība tikai pastiprināsies

-      var ēst tikai to ēdienu, kurš pagatavots jau pēc aptumsuma. Viss ēdiens, kurš pagatavots pirms aptumsuma uzskatāms par neizmantojamu partikā.

-      neveikt svarīgus darbus

-      izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām

-      nekādā gadījumā neskatīties uz aptumsumu

-      neveikt ķirurģiskas operācijas

-      nelamāties

-      neveikt pudžas aptumsuma laikā

-      vēlams iet vannā, dušā pēc aptumsuma

-      vēlams gavēt,

-      veikt mierīgas darbības, relaksēties

-      meditēt, lasīt garīgo literatūru

-      skaitīt mantras

-      rituālas darbības var veikt pēc aptumsuma

-      noņemt no palodzēm augus, ēdienu, lai tie nebūtu pakļauti tiešai Saules, Mēness gaismai

Aptumsumu ietekme nav vienāda visiem cilvēkiem. Aptumsumi visspēcīgāk ietekmē tos reģionus, kuri atbilst Zodiaka zīmei, kurā  aptumsums notiek; kā arī tās teritorijas, kur aptumsums ir redzams.

Apvidos, kur aptumsumi nav tieši novērojami, to ietekme ir otršķirīga.

Ir lietas, ko var darīt jebkurš cilvēks aptumsumu laikā, un proti, vērsties pie dievišķā, pie augstākā spēka.

 

 *Vēdiskajā astroloģija tiek izmantots sidēriskais zodiaks, kurā zvaigžņu stāvoklis atbilst reālajai, ar aci redzamajai situācijai zvaigznājos. Rietumu astroloģija izmanto tropisko zodiaku, kurā zvaigznes ir izvietotas astroloģiskajās zīmēs. Nobīde starp abiem zodiākiem ir aptuveni 24°