Kā atrast savu Skolotāju?

Viņu atpazīs Jūsu sirds. Jūs nevarat pazīt savu patieso Skolotāju pēc ārējā izskata. Jūsu īstais Skolotājs atnāks tad, kad ir pienācis laiks.

Reiz dzīvoja kāds talantīgs skolotājs. Viņš bija labs orators, prata cilvēkus pārliecināt, pārvaldīja svēto rakstu tīrās garīgās zināšanas un prakses. Šis skolotājs bija ļoti labs cilvēks, bet izjuta kaut kādu nenobeigtību. Viņš meklēja savu Guru, savu garīgo Meistaru.

Kad pienāca laiks, šis skolotājs jau zināja, kurš ir viņa Guru, un meklēja to. Brīdī kad skolotājs gatavojās pamest karaļvalsti, karalis jautāja: “Kur tu dosies?” Skolotājs atbildēja, ka grib atrast tādu un tādu Guru, tādā un tādā vietā. Karalis iesaucās: “Tas ir tik tālu. Tev būs grūti iet ar kājām. Ņem manu palankīnu.”

Karalis atsūtīja savu palankīnu ar nestuvēm. Skolotājs tajā iesēdās un devās pie Guru, pie sava garīgā Meistara. Kad viņš ieradās attiecīgajā pilsētā, skolotājs lūdza, lai viens no cilvēkiem, kurš viņu nesa, nogādā viņu pie šī Guru. Te pēkšņi viens no nesējiem teica: “Es esmu šis Guru.”

Skolotājs bija tik ļoti aizkustināts, ka nokrita Guru pie kājām.

“Ka Jūs varējāt mani nest? No kurienes Jūs mani jau nesat?” – jautāja skolotājs.

Guru atbildēja: “Nesu Tevi jau no pusceļa. Dzirdēju, ka Tu dodies pie manis un es devos Tev pretī, lai atnestu Tevi pie sevis. Un tagad iesim.”

Kad ceļš bija pusē, atnāca Guru un nesa palankīnu ar uzticīgo skolnieku. Tieši tāpat Dievs nes mūs un atrodas kopā ar mums. Paejiet vienu soli pretī savam Guru un viņš paies 10 soļus pretī Jums. Ja paiesiet vienu soli atpakaļ, Dievs paies desmit soļus atpakaļ.

Tāda ir tradīcija. Ir nepieciešams daudz kautrības, samierināšanās un vienkāršības.

Pirms meklēt savu Guru, ir svarīgi zināt kurš ir patiess Guru, kurš vedīs Jūs pa laimes ceļu.

Guru nav tas cilvēks, kurš prasa pret sevi cieņu vai diktē noteikumus. Guru ir tas, kurš vienkārši atnes daudz prieka un apzinātības Jūsu dzīvē. Tas ir tas, kurš palīdz Jums saskarties ar savu Es, kurš atgādina, ka dzīvot vajag patreizējā momentā, kurš  ved Jūs prom no vainas sajūtas, satraukuma, skumjām un dod iespēju dzīvot saskaņā ar sevi.

Guru pats dzīvo ar tām vērtībām, kuras māca. Nevar piespiest kļūt apgaismotam. Apgaismību nevar sasniegt izmantojot autoritāti. Tiklīdz kā Jūsu dzīve uzplaukst, tā mīlestība un līdzjūtība kļūst par realitāti, tad pār Jums nolaižas miers un notiek transformācija. Tā lūk ir apskaidrība. Apskaidrība ir personiska pieredze.

Dieva apzināšana ir ļoti personiska pieredze. Tur ir kaut kas līdzīgs sāpēm. Ja Jums kaut kas sāp, vai to var pierādīt? Vai var kādam pieradīt sāpes? Tieši tāpat -bezgalīgās apziņas atklāšana ir dziļi personiska pieredze. Pasaules radības pats pamats – varat to saukt par Dievu vai kā citādi – arvien vairāk un vairāk Jums atklājas par tik, par cik Jūs atbrīvojaties no stresiem, un sākat dzīvot patreizējā momentā. Un tad atnāk samierināšanās.

Samierināšanās nav darbība. Nav iespējams censties samierināties. Visbiežāk cilvēki turpina brīnīties par to, kā var samierināties. Šī iekšējā cīņa neļauj cilvēkam samierināties. Bet samierināšanās ir Jūsu daba, tāpat kā bērna daba ir – mīlēt rotaļlietas, saldumus un saldējumu.

Lai atrastu savu Guru vienkārši esiet atvērti un turpiniet mācīties. Kad mācības būs galā, tas kļūs skaidrs. Kad ejat pa garīgo ceļu, nesatraucieties par Guru. Vispirms paskatieties uz savu dzīvi, savu paša Es. Noticiet sev. Kad zināšanas Jums atvērsies, Jūs pēkšņi sevī ieraudzīsiet milzīgu pateicību pret kādu un tad Jūs pieņemsiet  šo cilvēku kā savu Guru.

Kad ejat garīgo ceļu, Jūsu sirds pateiks - šī vieta ir vai nav Jums. Kad Jūs zināt, ka vieta ir Jums, tad Jūs tur arī nonāksiet.  Tas nenotiek tā, ka kāds atnāk un saka: “Es esmu Tavs Guru!” Ja kads tā saka, tad neticiet tam. Neviens Jums nevar neko uzspiest no ārienes. Tam  jānotiek no iekšienes. Tiklīdz Jūs kādu pieņemat par savu Skolotāju, tā pazūd skumjas, un Jūs zināt, ka nēesat viens.

 

Izmantoti materiāli no grāmatas: Шри Шри Рави Шанкар. Гуру.